• Slide01
  • Slide03
  • Slide04
  • Slide07
  • Slide08
  • Slide09
  • Slide10
  • Slide11
  • Slide12
 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button
 

 

 
 
Skype Me™!

Zaufanie zbudowane na doświadczeniu


Projekty


Podróż przez Florydę


Magiczne wyspy Florida Keys


Florida Keys to rząd wspaniałych wysepek ciągnących się na południowy wschód od Miami. Każda z wysp jest jedyna w swoim rodzaju i bezmiernie piękna. Florida Keys to najlepsza lokalizacja do nurkowania, wędkowania, kajakowania i jachtingu. Przejrzysta i ciepła woda zachęca do smakowania wspaniałego życia na wyspach.

 

 

Pierwszą z wysp po opuszczeniu Miami autostradą US1 jest przepiękne Key Largo, gdzie można spodziewać się fantastycznych doświadczeń zwiedzając John Pennekamp Corla Reef State Park, z wspaniałymi formacjami rafy koralowej. Turyści mogą obserwować podmorski świat z pokładu łodzi ze szklanym dnem lub nurkując bądź pływając z rurką. Poza tym można skorzystać z kajaków i bazy kempingowej.

W Dolphin Research Center mieszczącym się w miasteczku Marathon, obsługa czeka na turystów aby opowiedzieć o życiu delfinów i lwów morskich, pozwalając na interaktywne zwiedzanie, łącznie z pływaniem wśród zamieszkujących tam ssaków morskich.

 

 

Dalej droga prowadzi przez słynny i będący bohaterem wielu ujęć filmowych Seven Mile Bridge, który łączy Knighs Key z Little Duck Key. Podczas jazdy można podziwiać niesamowite odcienie turkusowej i błękitnej wody, a w drodze powrotnej mamy lepszy widok na wcześniejszy, historyczny most, który stanowił odcinek trasy kolejowej.

 

 

Ostatnią i jednocześnie największą z wysp jesy Key West, gdzie na Whitehead Street znajduje się dom, w którym mieszkał Erenst Hemingway i pisał Pożegnanie z bronią. Lokalni mieszkańcy byli inspiracją do stworzenia charakterów i umiejscowienia innej powieści Mieć i nie mieć. Obecnie dom Hemingwaya jest dużą atrakcją turystyczną Key West, a zwiedzający mają szansę spotkać potomków sześciopalczastych kotów należących do Ernesta Hemingwaya.

 

 

Przy Duval Street mieści się latarnia morska, Key West Butterfly i Nature Conservatory. Warto dotrzeć do najbardziej na południe wysuniętego punktu Stanów Zjednoczonych i popływać łodziom ze szklanym dnem podziwiając podmorskie życie. XIX-wieczna architektura budynków zachęca do zajrzenia do wnętrz sklepów i restauracji, gdzie koniecznie trzeba skosztować ciasta key-lime. Key West to również raj dla miłośników nurkowania, z przepiękną rafą koralową i licznymi wrakami zatopionych statków.

 

 

Na Key West mieści się lotnisko międzynarodowe i liczne mariny, dzięki czemu można się tu dostać na wiele sposobów: samolotem, własną łodziom, jednym z wielu rejsów turystycznych lub samochodem przejeżdżając przez pozostałe urokliwe wysepki. Biorąc pod uwagę piękno oferty Key West, łatwo zrozumieć dlaczego prezydent Harry Truman podczas zimy w Białym Domu napisał: „Mam zamiar przenieść stolicę na Key West i po prostu tam zostać”.