• Slide01
  • Slide03
  • Slide04
  • Slide07
  • Slide08
  • Slide09
  • Slide10
  • Slide11
  • Slide12
 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button
 

 

 
 
Skype Me™!

Zaufanie zbudowane na doświadczeniu


Projekty


Podróż przez Florydę


Tampa, Clearwater, St. Petersburg


W centralnej części zachodniego wybrzeża Florydy znajduje się Tampa Bay wraz z położonymi nad nią miastami Tampa, St. Petersburg i Clearwater. 

Tętniące życiem centrum i kwitnący handel to wizytówki miasta Tampa, a międzynarodowe lotnisko Tampa jest oceniane przez turystów jako jedno z najlepszych. Nowoczesne autostrady i mosty świetnie komunikują miasta położone nad Tampa Bay, gdzie znajduje się jeden z ośmiu największych portów wycieczkowych w USA. Rosnący rynek nieruchomości oferuje wyjątkowe możliwości inwestycyjne dla inwestorów zorientowanych w lokalnych uwarunkowaniach. Tampa to również ważny ośrodek edukacyjny oferujący programy nauczania na każdym poziomie. 

 

 

Busch Gardens w Tampie to ekscytujący park tematyczny z licznymi przedstawieniami, różnorodnymi zwierzętami i niesamowitą kolejką górską, która naprawdę potrafi podnieść poziom adrenaliny. Miłośnicy zwierząt mogą zobaczyć manaty w Lowry Park Zoo, lub też udać się do Florida Aquarium i zobaczyć aligatory, niezliczone ryby lub nawet popływać z rekinami! Aby zobaczyć dzikie delfiny i manaty w ich naturalnym środowisku wystarczy udać się na rejs po ciepłych wodach zatoki Tampa.

 

 

Biura, banki, restauracje czy muzea znajdujące się w centrum Tampa, stwarzają możliwość miłego spędzenia czasu, relaksu czy też pogłębienia wiedzy o historii miasta. Uniwersytet Południowej Florydy położony jest w bardzo prestiżowej lokalizacji, zajmując budynek dawnego hotelu Tampa Bay Hotel, w którym obecnie obok uniwersytetu znajduje się Muzeum imienia Henry B. Plant.

 

 

W Muzeum Nauki i Przemysłu (MOSI) można m.in. zwiedzić planetarium oraz doświadczyć niesamowitych wrażeń oglądając filmy na gigantycznym ekranie IMAX, do którego nie potrzeba specjalnych okularów. W Centrum Tampa w trakcie roku odbywa się wiele festiwali, jak choćby historyczny festiwal Gasparilla. W grudniu fani jazdy na łyżwach mogą w letnich ubraniach poćwiczyć umiejętności na otwartym lodowisku. Dzieci mogą interaktywnie zwiedzać i uczyć się poprzez zabawę w Glazer Children Museum. Straz Center, zabytkowy Tampa Theater czy Amalie Arena to miejsca warte odwiedzenia dla miłośników muzyki, koncertów i teatru.

 

 

Jakie to uczucie chodzić po wodzie? Można tego doświadczyć w Tampa spacerując nową ścieżką spacerową wzdłuż rzeki Hillsborough, o nazwie Spacer po Rzece! Kolejną ciekawą atrakcją jest spacer lub przejażdżka rowerem wzdłuż przepięknego bulwaru ciągnącego się wzdłuż Zatoki Tampa Bayshore Blvd., wzdłuż którego umiejscowione są najbogatsze i jedne z najstarszych nieruchomości w mieście. Z kolei archipelag Davis Islands jest pełen barów, kafejek, restauracji i sklepów reprezentujących różnorodne style architektoniczne. Na zewnętrznym placu o nazwie Channelside mieszczą się butiki, restauracje i można usłyszeć muzykę na żywo. Tu też znajduję się Port Tampa, z którego można wyruszyć w rejs na południe wraz z Royal Caribbean, Norwegian czy Carnival, lub też po prostu wybrać się na noworoczny rejs połączony z zabawą sylwestrową na Starship Yacht. International Plaza wraz z innymi centrami handlowymi, restauracjami i sklepami czekają aby zaspokoić różnorodne potrzeby zakupowe i jedzeniowe.

 

 

Przechodząc przez most Courtney Campbell można wpaść do pobliskiego spa, kilkukrotnie uznanego przez Spa Finder Magazine jako jedno z najlepszych spa w całym kraju. Zabytkowy budynek Safety Harbor Resort and Spa jest pięknie położony nad wodą i posiada pięknie zdobione sale balowe, restauracje oraz źródła mineralne zapewniające niezapomniane wrażenia ze spa.

 

 

Zanim dotrzecie do Clearwater warto zatrzymać się w Clearwater Marine Aquarium, gdzie można podziwiać wyjątkowego delfina, gwiazdę wielu filmów lub przyjrzeć się pracy nad rehabilitacją zranionych delfinów i żółwi morskich. Najczystsza woda i najbielszy piasek na plaży czyni Clearwater Beach jedną z najlepszych plaży w całej Ameryce, jak nie najlepszą! Wzdłuż plaży znajdują się liczne restauracje i condominia, wypożyczalnie skuterów wodnych i innych sprzętów do uprawiania sportów w ciepłych wodach Zatoki Meksykańskiej, a drobny piasek jest idealny do dziecięcych budowli. Jedną z atrakcji jest długie molo, gdzie można zjeść pyszny posiłek, zrobić zakupy lub też podziwiać pływające w pobliżu delfiny, a wieczorem oddać się urokowi zachodzącego słońca. Florida Botanical Gardens zapewniają wspaniałe przechadzki wśród tropikalnej roślinności, a chętni przygody na wodzie mogą wybrać się na rejs jachtem lub nawet pirackim statkiem.

 

 

St. Petersburg to miasto, gdzie w parku nad wodą znajduje się Muzeum Salvadora Dali, „Pink Palace” oraz pięknie zaprojektowany Don Cesar Resort, którego kolory widoczne są z daleka. Jeśli ktoś szuka relaksu wśród roślin warto zajrzeć do Sunken Garden, ale miłośnicy wody powinni udać się na przepiękne plaże, które pokazano w wielu filmach! W parku Fort Desoto mieści się historyczny fort, z którego szczytu widać imponujący most Sky Bridge.